fbpx

Як правильно хвалити дитину?!

Хвалим ребенка правильно

1. ТУТ І ЗАРАЗ
Застаньте дитини за корисним заняттям, переконайтеся що вона все робить правильно і заохочуйте її тут і зараз. Робіть це негайно і спонтанно.

2. ХВАЛІТЬ ДИТИНУ ЗА ЗУСИЛЛЯ, А НЕ ЗА ПРИРОДНИЙ ТАЛАНТ
Хвалячи дитину за її природний талант, ми приносимо їй більше шкоди, ніж користі. Замість цього, хваліть і заохочуйте дитину за його зусилля і роботу, яку їй вдалося зробити.

3. БУДЬТЕ ЩИРИМИ
Будьте щирими і чесними. Не перебільшуйте. Не лестіть. Лестощі виглядають в очах дитини дешево, егоїстично і дрібно. Дуже скоро малюк розкриє вашу нещирість, і тоді почне ставитися з підозрою до будь-якого схвалення з вашого боку.

4. БУДЬТЕ КОНКРЕТНИМИ
Говорити лише загальні коментарі «добре», «чудово», «прекрасно» легко. Використовувати конкретні описи трохи важче, тому що вам доведеться глибше вникнути в те, чим дитина зайнята і чи достатньо добре вона справляється з тим, що робить. Але це потребує зусиль. Детальний опис робить похвалу щирою і непідробною.

5. НЕ ОЧІКУЙТЕ ДОСКОНАЛОСТІ
Якщо вас може задовольнити лише досконалість, ви будете дуже розчаровані. Ваші очікування повинні бути розумними. Цінуєте найменше поліпшення в поведінці дитини. Навіть в разі помилок і неприємних аварій, хваліть її за те, що вона вжила заходів обережності, якщо такі є.

 ‪#‎поради_для_мами‬